КАТЕГОРИЈА
ПОДРЕДИ ПО
ФОРМАТ
чисти филтри

Дали чувствителноста на глутен е вистинска или измислена?

Целијачната болест, најтешката форма на нетолеранција на глутен, погодува само 0,7 – 1% од популацијата. (1) Сепак, постои една друга состојба наречена „нецелијачна“ чувствителност на ...

7 Совети за минималистички начин на готвење што ја прават здравата исхрана исклучително лесна

Минималистичкиот начин на живот е доста популарен во денешно време. Ве охрабрува да ги отстраните нештата што ви го одвлекуваат вниманието и да се фокусирате ...

Како готвењето влијае на содржината на хранливи материи на храната?

Јадењето здрава храна богата со хранливи материи може да го подобри вашето здравје и енергија. Изненадувачки, начинот на кој ја готвите вашата храна има големо влијае врз количината ...

Како благодарноста може да го подобри вашето здравје и благосостојба?

Дали чувството на благодарност може да влијае на вашето здравје? Според голем број на истражувања, одговорот е да. Според д-р П. Мурали Дораисвами,1 експерт за здравјето ...

error: Содржината е заштитена!