Имунитет 4, 60 растителни капсули

 • California Gold Nutrition Имунитет 4
 • Поддржува здрав имунолошки систем
 • Содржи 4 клучни состојки: витамин Ц, витамин Д, цинк и селен
 • 60 растителни капсули
 • Произведено во Калифорнија, САД
 • Без глутен, без ГМО, без соја
 • Произведен во cGMP регистриран (сертифициран) објект, ревидиран од трета страна
На залиха
 • Рок на траење: декември 2023
 • Код на производот: CGN-01842
 • Баркод: 898220018420
 • Количина: 12

16,10 

Опис на производот

California Gold Nutrition Имунитет 4 помага да се заштити вашето здравје, обезбедувајќи дополнителна имунолошка поддршка кога ви е најпотребна. Формулиран е со комбинација на четири клинички проучени витамини и минерали за да помогне во промовирање на здрав имунолошки систем.

Витамин Ц – антиоксиданс кој ја подобрува функцијата на белите крвни клетки и создавањето на соединенија во телото кои го зајакнуваат имунитетот и се познати дека помагаат во борбата против вируси и бактерии.

Витамин Д – игра клучна улога во зајакнување на имунолошката реакција кога организмот е нападнат од патогени и може да помогне во заштита од респираторни инфекции.

Цинк – кога нивото на цинк е ниско, целокупната имунолошка функција опаѓа, особено активноста на белите крвни клетки која е од клучно значење во борбата против инвазивни бактерии и вируси.

Селен – игра суштинска улога во зајакнување на имунитетот, особено функцијата на тимусната жлезда, која е „главната контрола“ на имунолошкиот систем.

​iTested потврдува дека информациите дадени во табелата за нутритивни факти на производот се точни. Производот е исто така тестиран за да се потврдат Clean Label стандардите, како микробиолошка анализа и анализа за тешки метали.

Дополнителни информации

Употреба

Земајте 1 капсула еднаш или два пати дневно со храна или според упатствата на квалификуван професионалец.

Други состојки

Главни состојки:
витамин Ц (аскорбинска киселина), витамин Д (Д3, холекалциферол) (од ланолин), цинк (цинк пиколинат), селен (L-селенметионин).

Други состојки:
модифицирана целулоза (растителна капсула), калциум карбонат, арапска смола, сончогледово масло, екстракт од ориз.

Не содржи вештачки бои, конзерванси и засладувачи; без млечни производи, скроб, шеќер, пченица, глутен, квасец, соја, јајца, школки, сол, ореви и бадеми.

Внимание

Да се ​​чува подалеку од дофат на деца. Бремени жени или доилки, хронично болни, постари лица, лица на возраст под 18 години, оние кои земаат лекови на рецепт (на пр., разредувачи на крв), како и оние со дијагностицирана медицинска состојба треба да се консултираат со лиценциран лекар, фармацевт, натуропат или друг квалификуван здравствен работник пред да земаат додатоци во исхраната.

Производот е запечатен со пластична фолија, за ваша заштита. Не го користете ако пластичната фолија е оштетена или недостасува. Најдобро е да се чува на собна температура од 20 °C до 25 °C. Неправилни услови на чување, како продолжена изложеност на директна сончева светлина, висока топлина и влажност, може да предизвикаат деградација на производот со тек на време.