Коензим Q10 (CoQ10), 100 mg, 30 софтгел капсули

 • California Gold Nutrition Коензим Q10 (CoQ10)
 • 100 mg, UPS верифициран Ubiquinone
 • CoQ10 произведен со ферментација
 • Поддржува здрава функција на митохондриите
 • Поддржува здрав кардиоваскуларен систем
 • Тапиока вегански софтгел капсули, произведени во САД
 • Без глутен, без ГМО, без соја
 • Произведен во cGMP регистриран (сертифициран) објект, ревидиран од трета страна
Не е на залиха
 • Рок на траење: август 2014
 • Код на производот: CGN-00943
 • Баркод: 898220009435

9,50 

Опис на производот

Коензим Q10 (CoQ10) е основна компонента за здрава функција на митохондриите, а истражувањата сугерираат дека го поддржува кардиоваскуларниот систем и целокупното здравје на срцето.

Коензим Q10 (CoQ10) на California Gold Nutrition содржи 100 mg Ubiquinone (CoQ10) сертифициран по USP стандарди, произведен со користење на сопствен процес на ферментација, во TapiOgels™ Tapioca вегански софтгел капсули кои се произведени во САД.

​iTested потврдува дека информациите дадени во табелата за нутритивни факти на производот се точни. Производот е исто така тестиран за да се потврдат Clean Label стандардите, како микробиолошка анализа и анализа за тешки метали.

Дополнителни информации

Други состојки

Главни состојки:
коензим Q10 (CoQ10) (ubiquinone).

Забелешка: Убикинон (ubiquinone) е општо име за убидикаренон (ubidecarenone) сертифициран по USP стандарди.

Други состојки:
не-ГМ масло од шафон, лецитин од сончоглед.
Состав на веганска софтгел капсула:
модифициран скроб од тапиока, глицерин, прочистена вода.

Овој производ не е произведен со млеко, јајца, школки, ореви, бадеми, кикирики, пченица, соја и глутен. Произведен е во cGMP регистриран (сертифициран) објект, ревидиран од трета страна, кој може да преработува други производи што ги содржат овие алергени или состојки.

Внимание

Да се чува подалеку од дофат на деца. Консултирајте се со лиценциран лекар, фармацевт, натуропат или друг квалификуван здравствен работник пред да земате додатоци во исхраната.

Производот е запечатен со пластична фолија, за ваша заштита. Не го користете ако пластичната фолија е оштетена или недостасува. Најдобро е да се чува на собна температура од 20 °C до 25 °C. Неправилни услови на чување, како продолжена изложеност на директна сончева светлина, висока топлина и влажност, може да предизвикаат деградација на производот со тек на време.

Употреба

Земајте 1 капсула дневно со храна или според упатствата на квалификуван професионалец.

Препорачаната доза на CoQ10 може да биде различна во зависност од вашата возраст, пол и индивидуални здравствени потреби. Препорачливо е да се консултирате со лекар или квалификуван професионалец за да ги утврдите вашите лични потреби.