Омега-3, високо квалитетно рибино масло, 100 софтгел капсули

 • California Gold Nutrition Омега-3, високо квалитетно рибино масло
 • Молекуларно дестилирано со суперкритична екстракција
 • Преферирана форма на триглицериди, без холестерол
 • 360 mg EPA и 240 mg DHA во 2 софтгел капсули на ден
 • 100 софтгел капсули
 • Произведено во Калифорнија, САД
 • Поддржува целокупно здравје и благосостојба, и помага во одржувањето на оптимален липиден профил
 • Без глутен, без ГМО, без соја
 • Произведен во cGMP регистриран (сертифициран) објект, ревидиран од трета страна
На залиха
 • Рок на траење: јули 2023
 • Код на производот: MLI-00952
 • Баркод: 898220009527
 • Количина: 3

14,40 

Опис на производот

Здравата исхрана со доволна количина на „добри масти“ се поврзува со здравствени придобивки како намален ризик од кардиоваскуларни болести, здрава мозочна функција и општо здравје и благосостојба.

Омега-3 високо квалитетно рибино масло на California Gold Nutrition е молекуларно дестилирано со суперкритична екстракција и содржи 360 mg EPA и 240 mg DHA на 2000 mg природен концентрат од рибино масло. Софтгел капсулите се направени од желатин од риба и не содржат делови од свиња и говедо.

Произведен е според строги стандарди за контрола на квалитетот. Тестиран е дека не содржи потенцијално штетно ниво на загадувачи (тешки метали (жива), PCB, диоксини и други загадувачи).

Рибиното масло и софтгел капсулите се произведени во Калифорнија, САД.

​iTested потврдува дека информациите дадени во табелата за нутритивни факти на производот се точни. Производот е исто така тестиран за да се потврдат Clean Label стандардите, како микробиолошка анализа и анализа за тешки метали.

Дополнителни информации

Употреба

Земајте 2 капсули дневно со или без храна или според упатствата на квалификуван професионалец.

Препорачаната доза на Омега-3 може да биде различна во зависност од вашата возраст, пол и индивидуални здравствени потреби. Препорачливо е да се консултирате со лекар или квалификуван професионалец за да ги утврдите вашите лични потреби.

Други состојки

Главни состојки:
рибино масло.

Други состојки:
софтгел капсула од рибин желатин (желатин (од тилапија), глицерин, вода), витамин Е (<0,1% како природен д-алфа токоферол).

Содржи риба (аншоа, скуша, сардина и / или туна).

Не содржи вештачки бои, конзерванси и засладувачи; без млечни производи, скроб, шеќер, пченица, глутен, квасец, соја, јајца, школки, сол, ореви и бадеми.

Внимание

Да се ​​чува подалеку од дофат на деца. Бремени жени или доилки, хронично болни, постари лица, лица на возраст под 18 години, оние кои земаат лекови на рецепт (на пр., разредувачи на крв), како и оние со дијагностицирана медицинска состојба треба да се консултираат со лиценциран лекар, фармацевт, натуропат или друг квалификуван здравствен работник пред да земаат додатоци во исхраната.

Производот е запечатен со пластична фолија, за ваша заштита. Не го користете ако пластичната фолија е оштетена или недостасува. Најдобро е да се чува на собна температура од 20 °C до 25 °C. Неправилни услови на чување, како продолжена изложеност на директна сончева светлина, висока топлина и влажност, може да предизвикаат деградација на производот со тек на време.