Селен, 200 mcg, 100 капсули

 • FutureBiotics Селен (глицинат)
 • 200 mcg
 • 100 капсули
 • Може да заштити од рак, проблеми со тироидната жлезда,
  когнитивен пад и астма
 • Без глутен, без ГМО, без соја
На залиха
 • Рок на траење: ноември 2022
 • Код на производот: FBS-20629
 • Баркод: 049479206292
 • Количина: 1

9,40 

Опис на производот

Албион лаборатории е најголемиот производител на хранливи минерални хелати. Користејќи ексклузивен патентиран процес, Албион ги врзува минералите со аминокиселините за да произведе комплетно формирани минерални хелати, кои активно се транспортираат низ телото и лесно се апсорбираат.

Статии поврзани со селен:
Зошто сте подложни на воспаление?

Дополнителни информации

Употреба

Земајте 1 капсула дневно или според упатствата на квалификуван професионалец.

Други состојки

Главни состојки:
селен (selenium glycinate complex).

Други состојки:
микрокристална целулоза, магнезиум стеарат, силика.

Не содржи додаден квасец, шеќер, сол, скроб, соја, пченица, глутен, млечни производи, вештачки бои и конзерванси.

Внимание

Да се чува подалеку од дофат на деца. Консултирајте се со лиценциран лекар, фармацевт, натуропат или друг квалификуван здравствен работник пред да земате додатоци во исхраната.

Производот е запечатен со пластична фолија, за ваша заштита. Не го користете ако пластичната фолија е оштетена или недостасува. Најдобро е да се чува на собна температура од 20 °C до 25 °C. Неправилни услови на чување, како продолжена изложеност на директна сончева светлина, висока топлина и влажност, може да предизвикаат деградација на производот со тек на време.