Витамин Ц, 1000 mg, 90 таблети

  • Natural Factors Витамин Ц
  • 1000 mg
  • Произведен во Канада
  • 90 таблети
  • Погоден за вегетаријанци / вегани
  • Без глутен, без ГМО, без соја
На залиха
  • Рок на траење: декември 2023
  • Код на производот: NFS-01344
  • Баркод: 068958013442
  • Количина: 6

13,40 

Опис на производот

Витамин Ц 1000 mg содржи цитрусни биофлавоноиди и шипинки за оптимално искористување на витаминот Ц во телото. Биофлавоноидите ја зголемуваат апсорпцијата и делуваат во синергија со витамин Ц за да обезбедат антиоксидантна заштита, да го одржуваат колагенот здрав и да помогнат во зголемување на еластичноста на капиларите.

Витаминот Ц е моќен антиоксиданс кој поддржува здрави коски, ’рскавици, заби и непца. Помага да се заштитат клетките од оштетување од слободни радикали и поддржува здрав раст на клетките.

Дополнителни информации

Употреба

Земајте 1 таблета дневно со храна или според упатствата на квалификуван професионалец.

Препорачаната доза на витамин Ц може да биде различна во зависност од вашата возраст, пол и индивидуални здравствени потреби. Препорачливо е да се консултирате со лекар или квалификуван професионалец за да ги утврдите вашите лични потреби.

Други состојки

Главни состојки:
витамин Ц (аскорбинска киселина), екстракт од цитрусни биофлаваноиди од цитрусно овошје (лимон, синенсис, парадиси, ретикулати, аурантифолија) – кора од овошје, екстракт од шипинки 4:1.

Други состојки:
микрокристална целулоза, глицерин, натриум кроскармелоза, магнезиум стеарат, силика (силициум диоксид).

Не содржи вештачки бои, конзерванси и засладувачи; без млечни производи, скроб, шеќер, пченица, глутен, квасец, соја, јајца, риба, школки, производи од животинско потекло, сол, ореви, бадеми и ГМО.

Внимание

Да се чува подалеку од дофат на деца. Консултирајте се со лиценциран лекар, фармацевт, натуропат или друг квалификуван здравствен работник пред да земате додатоци во исхраната.

Производот е запечатен со пластична фолија, за ваша заштита. Не го користете ако пластичната фолија е оштетена или недостасува. Најдобро е да се чува на собна температура од 20 °C до 25 °C. Неправилни услови на чување, како продолжена изложеност на директна сончева светлина, висока топлина и влажност, може да предизвикаат деградација на производот со тек на време.