КАТЕГОРИЈА
ПОДРЕДИ ПО
ФОРМАТ
чисти филтри

Колку се ефикасни маските за лице, дали постои ризик од нив и дали штитат од КОВИД-19?

За време на пандемијата КОВИД-19, имаше контрадикторни совети за носењето маски за лице или прекривки за лице, дури и во рамките на истите јавни здравствени ...

Што му се случува на вашето тело кога пиете премногу алкохол?

Алкохолот може да ја оштети способноста за донесување на одлуки и моторните вештини. Често е фактор во сообраќајните несреќи, насилното однесување, непланираната бременост и сексуално ...

Што му се случува на вашето тело кога користите марихуана за медицинска употреба?

Неверојатните исцелувачки својства на марихуаната доаѓаат од високата содржина на канабидиол и критичните концентрации на медицински терпени и флавоноиди. Преку традиционални техники на одгледување и размена ...

error: Внимание: Содржината е заштитена!

You have successfully subscribed to the newsletter

Се појави грешка. Обиди се повторно.

Здрава Исхрана will use the information you provide on this form to be in touch with you and to provide updates and marketing.